2016.05.30. 21:22, CIarie
Hatefo. Teljes mértékben.
Az este olyan meleg volt nálam, hogy órákig forgolódtam, felébredtem, szenvedtem, gondolkoztam, és tulajdonképpen az éjszaka alatt talán 2, 2 és fél órát aludtam. Ez lehet, hogy egy reggeli fogmosáshoz elég lett volna, de nekem a reggeli 5 órás kelés és a fél 4-es busz indulásáig nem igen volt elegendő. Kémiával kezdtünk – ez már önmagában is emberkínzás -, ahol a tanárnő közölte velünk, hogy (elfelejtett szólni) szerdán megírjuk életünk utolsó kémia témazáróját, feltéve ha nem veszem fel jövőre faktnak – ami kizárt. Szóval két nappal előtte bejelentette a nagy hírt, mindannyiunk szíve megdobbant, ezer wattos mosollyal köszöntünk meg neki ezt a nemes gesztust.
Mindenesetre a mai napra egy kicsit személyesebb, amolyan ismerj meg jobban bejegyzést terveztem. Rájöttem, hogy totál feleslegesen tervezek előre, úgysem azokat a témákat fogom kidolgozni, amiket előzőleg felírok magamnak. Erre mondják azt, hogy régen határozatlan voltam, de most már nem vagyok biztos benne?
Tehát, a mai napra összegyűjtöttem a kedvenc 3 mesém/mesefilmem, amit az évek alatt töretlenül tudok élvezni, és a mai napig képes vagyok leülni a tévé elé és áhítatos szemekkel bámulni a kijelzőt.
3. Shrek
A mese, amiről mindenkinek a csúnya ogre és a szépséges hercegnő határokat átívelő szerelme jut eszébe. Amikor először láttam nem is az elfogadásról és az előítéletek semmit éréséről szólt számomra a film, hanem a hős szerelmes kalandjairól, aki még a sárkányt is legyőzi. A filmsorozatból a kedvenc szereplőm Kandúr és Szamár. Nagyon vicces, hogy a kapcsolatuk elején mennyire ellenkeznek egymással, viszont később, amikor Szőke ellen kell lázadni, nagyon erős baráti kötelék lett köztük. A történet talán legismertebb momentuma, amikor Kandúr a lovagok ellen felveszi az ártatlan kiscica vagyok nézését, és egy „ángárd” kiáltással felveszi a harcot a sokkolt férfiakkal. Természetesen több mondanivalója is van a történetnek, többek között – és a fent említettek mellett – bemutatja, hogy nincs szükség bájitalra ahhoz, hogy valakinek mi legyünk a legszebbek, hogy az igaz szerelem minden akadályt legyőz, és legfőképpen azt, hogy a különbségek ellenére milyen jó barátok tudunk lenni. Vagyis tudnánk, ha nem a beteges előítéletek alapján döntenénk egy-egy emberről.
2. Barbie – Hattyúk tava / 12 táncoló hercegnő / A hercegnő és a koldus / Rapunzel / Diótörő
Imádom a Barbie filmeket, de kizárólag csak a régebbi kiadásokat. A mostani, véleményem szerint túlanimált, erőltetett történetű és erőltetett szereplőkkel készített sztorik kevésbé olyan szerethetőek, mint a régebbiek. A felsoroltak közül nem tudok kedvencet kiemelni, talán A hercegnő és a koldus az, amiből új lemezt kellett vennünk, ugyanis olyan sokszor néztem meg, hogy kikopott. Nem tudom, hogy ez milyen formában történhetett, de megtörtént. :D A film története az, hogy – természetesen – a társadalmi különbségekre hívja fel a figyelmet úgy, hogy egy hercegnő és egy kolduslány életét mutatja be, akik egy véletlen folytán megismerkednek egymással, és egy hirtelen ötlettől vezérelve helyet cserélnek. Rengeteg bonyodalom, izgalom, szerelmi szálak, gonosz nevelőszülők, titkok, és megannyi váratlan fordulat várja a nézőket. Imádom.
1.Micimackó
Első helyen természetesen a Micimackó történetek szerepelnek, és ha abból is kellene választani, akkor a Tigris családja filmre tenném a voksom. Személyes meggyőződésem, hogy a szereplők közül én vagyok Tigris, ugyanis rengeteg hasonlóságot véltem felfedezni kettőnk személyisége között. Épp ezért fogott meg a róla szóló film. A történet lényege az, hogy Tigris megpróbálja megkeresni a családját, ezért útnak indul. Micimackóén beöltöznek tigrisjelmezbe, hogy elhitessék vele van családja, holott mindenki tudja, hogy mackóék az igazi családja. Tigris persze rájön a turpisságra, megsértődik, és világgá megy. A többiek a keresésére indulnak, végül összefutnak vele. Tigris szentül meg van győződve róla, hogy átvágták és létezik a családja, ennek hangot is ad. A kiabálás hatására megindul a lavina, és Tigris egyenként menti meg a barátait, végül pedig Zsebibabát is. Tipikusan a végtelen szeretet, elfogadás, tolerancia és empátia jelenik meg a történetben, ehhez társul még az a végtelenül imádnivaló látvány és szereplőgárda.
Nektek mi a kedvenc mesétek/mesefilmetek?:)